Domáce zemiaky spod slamy

Ponúkam vlastné zdravé domáce slovenské zemiaky odrody Soraya vypestované pod slamou v záhrade bez herbicídov a bez hnojenia. Všetko ručná práca bez traktora. Roztriedené.

Odroda Soraya sa vyznačuje sýto tmavo žltou dužinou, vynikajúcimi chuťovými vlastnosťami. Varný typ AB/B, pri varení sa nerozvára a drží tvar. Je vynikajúcou voľbou nielen pre šaláty a polievky, ale aj prílohové jedlá. Minimálne tmavnutie za surova.

Cena je 1 € / 1 kg. V prípade väčšieho záujmu možná dohoda. Zemiaky môžem aj umyť čo zjednodušuje manipuláciu s nimi. Navážim podľa potreby. Najlepšie osobný odber, ale môžeme sa aj dohodnúť na doručení. Odroda Soraya je ekologická odroda. Je vhodná na stredné až dlhodobé uskladnenie v závislosti od kvality uskladnenia (zimné uskladnenie).

Som z okresu Senec, Bratislavský kraj obec Čataj. 0949 657 019

Ponúkam aj mladé malé baby zemiačiky odrody Soraya, Marabel vypestované pod slamou v záhrade. Vhodné celé bez šúpania na pečenie, oslavy, svadby do polievok. Pri varení sa nerozvára a drží tvar. Zemiaky sú umyté a vysušené. Cena za 5 kg / 2€, teda (0,40 €/ 1 kg). Som z obce Čataj.  0949 657 019

Založený porast - vzchádzajúce zemiaky.

Potrebné veľké množstvo slamy, cca 3 ks veľkých guľatých balíkov slamy na 1 ár. Balíky slamy o váhe 250 kg.

        Zemiaky sa nekopcujú ani nepolievajú, slama dlho udrží vlahu z posledného dažďu. A čo je veľká výhoda, že nerastie burina,  neodoberá vlahu, živiny ani svetlo pestovaným rastlinám.